Ogłoszenie sprzedaży« wróć do listy ogłoszeń

Działka nr 2700/244 w rejonie ul. Rybnickiej i Wodociągowej
Lokalizacja: Żory, Śródmieście, ul. Wodociągowa
Powierzchnia: 2203.00 m2
Cena: 450 000 PLN
204,27 PLN/m2
Informacje szczegółowe:
nieruchomość: Działka na sprzedaż, przeznaczenie: teren usługowy
lokalizacja: województwo: śląskie, powiat: Żory, miejscowość: Żory
położenie: dzielnica: Śródmieście, ulica: Wodociągowa
rynek: pierwotny
własność: gmina Żory
numer działki: 2700/244
uzbrojenie: tak

Działka do nabycia w drodze przetargu.

Przetarg odbędzie się w dniu 07.10.2021 roku o godz. 10.00 w sali nr 3, na parterze w siedzibie Urzędu Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej danej nieruchomości w pieniądzu na konto Urzędu Miasta w ING Banku Śląskim Oddział Żory Nr 79 1050 0099 7996 7777 7777 7777 w terminie do 04.10.2021 r.
W treści przelewu należy podać numer działki oraz imię i nazwisko oferenta/ów lub nazwę firmy przystępujących do przetargu.
Wadium zostanie uznane za wpłacone w terminie w momencie wpływu na rachunek Urzędu Miasta. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia, natomiast pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od rozstrzygnięcia przetargu. W razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy notarialnej w ustalonym przez Prezydenta Miasta terminie, wadium ulega przepadkowi na rzecz Miasta Żory.
Po przeprowadzonym przetargu zostanie niezwłocznie sporządzony protokół, który następnie zostanie podpisany przez Komisję Przetargową i nowonabywcę.

Nieruchomość niezabudowana, położona jest w strefie oznaczonej na planie miasta symbolem:
A50 U – „zabudowa usługowa oraz usługi obejmujące działalność z zakresu handlu, gastronomii, usług o charakterze rzemieślniczym, usług kultury, obiekty kultu religijnego, pomocy i opieki społecznej, opieki zdrowotnej lub weterynaryjnej, turystyki i wypoczynku, sportu i rekreacji, obsługi komunikacji kołowej w tym stacji paliw i stacji obsługi pojazdów, działalność w zakresie obsługi ludności lub przedsiębiorstw z wyjątkiem domów przedpogrzebowych, działalność biur i agencji, działalność ośrodków i placówek edukacyjnych, działalność firm pocztowych i telekomunikacyjnych, a także usługi publiczne w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami”.
Na nieruchomości pozostają fragmenty betonowych elementów i fundamentów po rozebranym budynku przemysłowym. Obszar nieruchomości porośnięty jest drzewami i krzewami pochodzącymi z samosiewu i nie jest ogrodzony.
Dojazd do nieruchomości możliwy poprzez częściowo utwardzoną drogę boczną od ulicy Rybnickiej o bardzo złej nawierzchni.
W granicach nieruchomości znajduje się: przewód elektroenergetyczny niskiego napięcia, przewód gazowy średniego ciśnienia, przewód kanalizacyjny deszczowy i przewód telekomunikacyjny.

Zbycie prawa użytkowania wieczystego. Okres użytkowania wieczystego - do 05.12.2089 roku.
Stawka procentowa opłaty rocznej – 3%.
Opłata roczna za użytkowanie wieczyste wynosi 1880,92 złotych i płatna jest do 31 marca każdego roku z góry.
Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej podlega aktualizacji nie częściej niż raz na 3 lata, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie.

Zbywający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wady ukryte nieruchomości, w tym także za nieujawniony w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, przebieg podziemnych mediów, ani żadne wady, które nie są znane sprzedającemu w dniu zbycia nieruchomości.

Do wylicytowanej ceny nieruchomości zostanie doliczony podatek VAT zgodnie zobowiązującą stawką.

Informacje o przedmiocie sprzedaży można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta, Aleja Wojska
Polskiego 25, pok. nr 410, tel. 32/ 43 48 246.

Link do przetargu: http://bip.zory.pl/?c=22107

Link do mapy uzbrojenia terenu:
http://mapy.geoportal.zory.pl/gpt4/?permalink=50638409

imię i nazwisko:*
nazwa firmy:
adres e-mail:*
numer telefonu:
pytanie:*
token
Prosimy przepisać kod z obrazka:*

(*) pola obowiązkowe

Data dodania: 2021-09-01 09:22:19
Data aktualizacji: 2021-09-01 09:22:19
Liczba wyświetleń strony: 81
Gmina Miejska Żory
Aleja Wojska Polskiego 25
44-240 Żory
tel.: (32) 43 48 255

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij