Ogłoszenie sprzedaży« wróć do listy ogłoszeń

Działka nr 2628/11
Lokalizacja: Żory, Baranowice, ul. Owocowa
Powierzchnia: 453.00 m2
Cena: 68 000 PLN
150,11 PLN/m2
Informacje szczegółowe:
nieruchomość: Działka na sprzedaż, przeznaczenie: teren usługowy
lokalizacja: województwo: śląskie, powiat: Żory, miejscowość: Żory
położenie: dzielnica: Baranowice, ulica: Owocowa
rynek: pierwotny
własność: gmina Żory
numer działki: 2628/11
uzbrojenie: tak

Działka nr 2628/11 jest położona w strefie oznaczonej na planie miasta symbolem:

B65 U - „zabudowa usługowa oraz usługi obejmujące działalność z zakresu handlu, gastronomii, usług o charakterze rzemieślniczym, usług kultury, obiekty kultu religijnego, pomocy i opieki społecznej, opieki zdrowotnej lub weterynaryjnej, turystyki i wypoczynku, sportu i rekreacji, obsługi komunikacji kołowej w tym stacji paliw i stacji obsługi pojazdów, działalność w zakresie obsługi ludności lub przedsiębiorstw z wyjątkiem domów przedpogrzebowych, działalność biur i agencji, działalność ośrodków i placówek edukacyjnych, działalność firm pocztowych i telekomunikacyjnych, a także usługi publiczne w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Nieruchomość o kształcie nieregularnym, długa, płaska, niezagospodarowana, porośnięta trawą, fragmentarycznie ogrodzona.
Nieruchomość znajduje się w granicach zbiorników wód podziemnych oraz w granicach udokumentowanych złóż Warszowice-Pawłowice Płn. (złoża węgla kamiennego).
Przez działkę przebiegają podziemne i nadziemne sieci infrastruktury technicznej: przewód gazowy średniego ciśnienia, przewód elektroenergetyczny średniego i niskiego natężenia. Strefy ochronne od sieci i ich szerokości ustalają ich właściciele lub dysponenci.
Nieruchomość posiada dostęp do uzbrojenia w postaci energii, wody, gazu i kanalizacji.
Na ww. nieruchomości występują klasoużytki o symbolu: RIIIa.
Wzdłuż ul. Owocowej wyznaczona jest aleja drzew wskazanych do ochrony.
Dział III księgi wieczystej nr GL1X/00008022/6 zawiera wpisy prawa drogi, służebność przesyłu oraz wpis związany z inwestycją towarzyszącą inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu nie dotyczące przedmiotowej działki, dział IV ww. księgi jest wolny od wpisów i obciążeń.

Właściciel – Gmina Miejska Żory.

Na ww. nieruchomość był ogłoszony I przetarg 24 maja 2023 r., który nie dał rezultatu.

Zbywający nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wady ukryte nieruchomości, w tym także za nieujawniony w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przebieg podziemnych mediów, ani żadne inne wady, które nie są znane sprzedającemu w dniu zbycia nieruchomości.

Przetarg odbędzie się w dniu 24.11.2023 roku o godz. 10:00 w sali nr 3, na parterze w siedzibie Urzędu Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej danej nieruchomości w pieniądzu na konto Urzędu Miasta w ING Banku Śląskim Oddział Żory
Nr 79 1050 0099 7996 7777 7777 7777 w terminie do 20.11.2023 r.

W treści przelewu należy podać numer działki oraz imię i nazwisko oferenta/ów lub nazwę firmy przystępujących do przetargu.

Wadium zostanie uznane za wpłacone w terminie w momencie wpływu na rachunek Urzędu Miasta. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia, natomiast pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od rozstrzygnięcia przetargu. W razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy notarialnej w ustalonym przez Prezydenta Miasta terminie, wadium ulega przepadkowi na rzecz Miasta Żory.

Po przeprowadzonym przetargu zostanie niezwłocznie sporządzony protokół, który następnie zostanie podpisany przez Komisję Przetargową i nowonabywcę.

Link do przetargu: https://bip.zory.pl/kategorie/1581-ogloszenia/artykuly/13637-ogloszenie-o-ii-przetargu-ul-owocowa-24112024-r?lang=PL

Link do mapy: http://mapy.geoportal.zory.pl/gpt4/index-ziip.html?permalink=60682937

imię i nazwisko:*
nazwa firmy:
adres e-mail:*
numer telefonu:
pytanie:*
token
Prosimy przepisać kod z obrazka:*

(*) pola obowiązkowe

Data dodania: 2023-11-03 08:39:08
Data aktualizacji: 2023-11-03 09:08:20
Liczba wyświetleń strony: 35
Gmina Miejska Żory
Aleja Wojska Polskiego 25
44-240 Żory
tel.: (32) 43 48 255

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij